Yatak takımı ekipmanlarının tamamlayıcılarından olmazsa olmaz alezler her yatakta kullanılmaktadır. Alezler hem yatağınızın konforunu arttırır hem de olası leke ve sıvılardan yatağınızı korur. Kısaca koruyuculuğu ile yatağınızın ömrünü uzatır. Yatağınıza herhangi bir lekenin bulaşmasını önler ve dilenirse kolayca yıkanabilir. Leke oluştuğunda yatağınızı silmeniz hem zor olacak hem de yatağınızın eskimesine yol açacaktır. Alez ile bu sorunlara önlem alabilirsiniz.

Alez seçiminde yatağınızın boyunu dikkate almanız şarttır. Yatağınıza iyi yerleşmeyen, büyük gelen alezler yerinden çıkarak tam koruyuculuk sağlayamaz. Ayrıca seçtiğiniz ürünün sizi terletmemesi ve yumuşaklık hissi vermesi de oldukça önemlidir. Daima hava geçişini kolay sağlayan alezler tercih edilmelidir. Sert ve batma hissi yaratan alezleri seçtiğinizde pişman olabilirsiniz. Bu nedenle güvenle alışveriş yapabileceğiniz bir mağaza seçin.

Aleziniz organik maddeden yapılmış alerji riskini minimum düzeyde tutacak cinsten seçilmelidir. Alerjik bireylerin bu konuda hassas olmaları gerekir. Ürünün ham maddesine bakılmadan alınması astım, bronşit gibi sağlık sorunlarına yol açabilir.

Serin ya da sıcak mevsime göre alez seçiminizi yapın. Kış aylarında alacağınız bir alez sizi ısıtacak türden olsun. Yaz aylarında ise alezin sizi terletmemesi için hava sirkülasyonu yüksek alezleri tercih edin.

Alez Çeşitleri Nelerdir?

Fitted Alez : Uyku konforuna katkıda bulunan yumuşacık türden bir alezdir. Yatağınıza hafif lekelerin bulaşmasını engeller. Lastikleri kendi içinde dikili kılıf şeklindedir. Kolayca çamaşır makinesinde yıkanabilir. Elyaf dolgusuna sahiptir. Kolayca takıp çıkarabilirsiniz.

Sıvı Geçirmez Alez: Köşelerinden çıkan dört farklı lastik ile yatağınızı kavrar. Yatağınıza sıvı ve leke bulaşmasını engelleyerek tümüyle korur ve yatağınızın ömrünü uzatır. Hijyenik ve konforlu bir uyku sağlar. Çamaşır makinesinde yıkanabilir.

Ped Alez: Dört köşesinden lastikli yatak koruyucusu türüdür. Hafif leke ve ıslanmalardan yatağınızı korur. Çamaşı makinesinde yıkanabilir.

Yatağınıza uygun ebatlarda alez seçiminizi yapabilirsiniz. Bu alezler hava geçişini kolayca sağlayan ve terletmeyen maddelerden üretilmiştir. İstenilen konfor ve fiyat değişikliğinize göre dilediğiniz alezi seçebilirsiniz.

No Comments Yet

Comments are closed