Yatak odaları tüm günün stresini attığımız, huzurlu ve rahat bir uyku uyuyrarak yeni güne başladığımız yaşam alanlarımızdır. Yatak odası renk seçimi daha rahat ve daha huzurlu bir uyku için çok önemli bir detaydır. Doğru renk seçimi ile daha mutlu günlere uyanmanız kaçınılmaz olacaktır.

Renkler ruhumuzu ve beynimizi doğrudan etkileyen faktörlerdir. Her renk farklı ruh hallerini yansıtır. Temiz ve zinde bir güne uyanmak için yatak odamızda bu ruh haline uygun renkleri seçmeliyiz.

Yatak Odası Renk Seçimi

Yeşil

Yeşil renk doğadan gelen ir renktir. İnsan bedenine rahatlatıcı bir etkisi vardır. Yeşil rengin ruhu rahatlacı etkisini yatak odası duvarlarınıza taşıyabilirsiniz. Ancak yeşil renk seçimi yaparken ara renklerde seçim yapmanız çok daha doğru olacaktır.

Mavi

Mavi renk, gökyüzü ve denizin uçsuz bucaksız dinginliğini bedeninizde hissetmeniz için ideal bir renktir. Mavi renk gerek doğal yapısından gerek fiziksel rahatlama hissi verdiği için yatak odalarında en sık tercih edilmesi gereken renklerden birisidir. Mavi bir yatak odası çok daha kısa sürede uyku dalmanıza yardımcı olacaktır.

Turuncu

Yatak odanızın tamamını turuncu bir renge boyamak çok fazla tavsiye edilmez. Öyle ki turuncu renk daha çok harekete geçirici bir hi vermektedir. Bu yüzden bu rengi kullanırken çok dikkatli olmalısınız. Uyandığınızda görebileceğiniz bir alanı ya da sadece yatak baş ucunuzu turuncu ve tonlarını tercih edebilirsiniz.

No Comments Yet

Comments are closed